دهاقان‌ بیدار
15:44 - چهارشنبه 14 دی 1401

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهاقان:

کرونا با موج خفیف، روند صعودی خود را آغاز کرده است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهاقان گفت، دهاقان طی هفته های گذشته در دهاقان پنج نفر بستری مشکوک به کرونا داشتیم که خوشبختانه تست آنها منفی گزارش شد، ولی آمار نشان می دهند کرونا با موج خفیفی روند صعودی خودش را آغاز کرده است که امیدواریم این موج را با یک مهارت خوبی کنترل کنیم.

به گزارش دهاقان بیدار؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهاقان در جلسه ستاد مقابله با کرونا که پیش از ظهر امروز در فرمانداری برگزار شد، گفت: شروع اوج کرونا با یک عدد پنج تا هفت درصدی هست که امیدواریم این موج را با یک مهارت خوب کنترل کنیم.

حجت اله تنهایی افزود: وضعیت موارد مثبت ثبت شده است کرونا در دانشگاه علوم پزشکی ۵۳ نفر بوده که آمار نشان می دهد. این موج بصورت خفیف روند رو به افزایش خود را آغاز کرده است.

وی خاطرنشان کرد: روند هفتگی این آمار از هفته آخر آذرماه تا هفته اول دی ماه ۲۰ تا ۳۵ درصد افزایش داشته و جوابهای تست سریع کرونا نیز ۲۱ درصد افزایش یافته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهاقان اذعان کرد: تعداد موارد مثبت در دانش آموزان نیز طبق آمارها به میزان پنج درصد افزایش داشته است.

تنهایی با اشاره به افزایش آمار کرونا در کشور و استان، تصریح کرد: در میان تستهای استانی از هر یکصدهزار نفر جرقویه با بیشترین آمار مبتلایان در صدر شهرستان های استان اصفهان قرار دارد پس از آن شهرستان های چادگان و اصفهان در رتبه های بعدی قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: دهاقان طی یک هفته گذشته پنج مورد بستری مشکوک به کرونا داشته که خدا را شکر تست های همه آنان منفی گزارش شده است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار