دهاقان‌ بیدار
09:25 - یکشنبه 13 شهریور 1401

دهاقانی ها در پنج ماه اول سال بیش از 280 میلیون صدقه پرداخت کردند/ توزیع 80 دستگاه لوازم خانگی در بین مددجویان

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دهاقان گفت: در پنج ماهه اول سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۲۸۰ میلیون تومان وجوه صدقات توسط مردم نیکوکار و خیراندیش به صندوق های امداد واریز شده است.

به گزارش دهاقان بیدار؛ عبدالرزاق میرزایی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دهاقان بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با نیاز سنجی‌های صورت گرفته ۸۰ دستگاه لوازم خانگی تهیه و هفته گذشته بین مددجویان توزیع شد.

وی افزود : کمیته امداد برای اجرای طرح های مختلف، به منظور ارائه خدمات بهینه به نیازمندان، برنامه ریزی‌های مناسبی دارد.

میرزایی با بیان این‌که لوازم خانگی توزیع شده شامل یخچال ، اجاق گاز ، بخاری ، کولر، جاروبرقی ، پنکه بوده است گفت: همه باید در راستای کمک به نیازمندان و رفع مشکلات آنان با همدلی و مشارکت اقدام کنیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دهاقان در ادامه گفت: در پنج ماهه اول سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۲۸۰ میلیون تومان وجوه صدقات توسط مردم نیکوکار و خیراندیش به صندوق های امداد واریز شده است.

وی افزود: یک هزار و ۸٠٠ خانواده تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دهاقان هستند که سرانه کمک به هر خانواده از سرفصل صدقات در هر ماه بالغ بر ۳۱ هزار تومان و در پنج ماهه اول سال ۱۴۰۱ مبلغ ۱۵۵هزار تومان بوده است.

میرزایی بیان کرد : کمیته امداد از لحاظ شرعی و قانونی حق ندارد وجوه صدقات را به شهرستان های همجوار و یا به استان های دیگر و یا خارج از کشور انتقال دهد و تنها نهاد حمایتی است که در آن ۱۰۰ درصد وجوه جمع آوری شده صدقات در سرفصل های درمان، ازدواج، تحصیل و مسکن هزینه می شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دهاقان اظهار داشت: ریالی از وجوه صندوق‌های صدقات صرف هزینه های جاری امداد از قبیل قبوض آب، برق، گاز، تلفن و حقوق و مزایا  نمی شود و تمامی این موارد از ردیف بودجه اختصاص یافته دولتی هزینه می‌شود.

وی همچنین گفت: در حال حاضر بالغ بر ۵۰۰۰ هزار صندوق صدقات خانگی ، اماکن و معابر در شهرستان دهاقان وجود دارد که توسط همکاران خدوم این نهاد جمع آوری می‌شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار