دهاقان‌ بیدار
21:57 - پنجشنبه 23 تیر 1401

استاندار اصفهان:

تسهیلات شاهرگ حیاتی و ضربان نبض اقتصاد

استاندار اصفهان گفت: قطعاً و حتماً باید بانک‌ها در چنین جلساتی حضور داشته باشند و امروز نیز در جلسه رفع موانع تولید که در دهاقان برگزار شد، حضور داشتند، زیرا تسهیلات رگ حیاتی و ضربان نبض اقتصاد به شمار می رود.

به گزارش دهاقان بیدار؛ استاندار اصفهان شامگاه پنج شنبه در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان برگزار شد، گفت: در بازدیدی که از شهرک صنعتی جمبزه دهاقان به عمل آمد،  با همکاری اداره کل صنعت، معدن و تجارت، اداره کل محیط زیست و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، توسعه ۹۰ هکتاری این شهرک در مصوبات جلسه قرار گرفت.

سید رضا مرتضوی اذعان داشت: در این جلسه تخصیص زمین برای مسکن خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، تکمیل گلزار شهدای روستای قمیشلو، اجرای طرح ساماندهی تفرجگاه چشمه علی و بیشه دزج، مرمت بافت تاریخی روستای پوده و بازآفرینی بافت فرسوده شهری هم به تصویب رسید.

مرتضوی خاطرنشان کرد: نصب نیوجرسی در محورهای دهاقان، بروجن، شهرضا و مبارکه، تکمیل پروژه تقاطع غیر همسطح سه راهی شهرضا، دهاقان، روکش آسفالت محور شهرضا، مبارکه حدفاصل روستای «قهه» تا شهرک صنعتی «جمبزه»، اجرای زیرگذر ورودی شهرک دهاقان و ناحیه جمبزه هم در دستور کار قرار گرفت

وی با اشاره به اینکه گازرسانی به گلخانه ها، مرغداری ها و دامداری ها تحت پیگیری هستند گفت: با توجه به تمرکز شهرستان دهاقان بر روی بخش کشاورزی، توسعه سامانه‌های نوین آبیاری به طول ۱۵۰ هکتار، ترمیم و مرمت جاده‌های بین مزاری به طول ۲۵ کیلومتر مربع، گازرسانی به ۸۷ واحد گلخانه، مرغداری و دامداری‌ها در محورهای دهاقان و بروجن هم تحت پیگیری و اجرایی شدن واقع شد.

مرتضوی اظهار کرد: بازدید از گلخانه‌ها و رفع مشکلات گلخانه داران، تخصیص تسهیلات کشاورزی برای گلخانه‌ها، مرمت و بازسازی ۲۸ رشته قنات، احداث و بهسازی کانال‌های آبیاری درجه سه و چهار و لوله گذاری کانال‌های سنتی و عمومی آب در لیست مصوبات امروز قرار گرفت.

وی با بیان اینکه باید مدارس از وضع مطلوبی برخوردار باشند، افزود: تکمیل مدارس روستای علی آباد جمبزه، دزج و تکمیل ۱۰ واحد مدارس شهری و بازسازی مدارس فرسوده برای رفاه دانش آموزان دهاقان در مرحله اجرای فوری قرار گرفت.

مرتضوی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر وضعیت گلخانه‌های شهرستان دهاقان، افزود: امروز از گلخانه‌های شهرستان دهاقان بازدید به عمل آمد و شاهد رشد کمی و کیفی آن‌ها بودیم.

وی اظهار کرد: دهاقان در بخش گلخانه‌ها در کشور سرآمد است و مهد گلخانه‌ها محسوب می‌شود.

مرتضوی در پاسخ به این سوال که توسط خبرنگار ایمنا مطرح شد که آیا شعبات بانکی هم در جلسات مربوط به تسهیلات حضور دارند، گفت: بله، قطعاً و حتماً باید بانک‌ها هم در چنین جلساتی حضور داشته باشند و امروز هم در جلسه رفع موانع تولید دهاقان حضور داشتند، زیرا تسهیلات رگ حیاتی و ضربان نبض اقتصاد به شمار می رود.

استاندار اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره تمهیدات خود مبنی بر صادرات محصولات گلخانه ای دهاقان از فرودگاه شهید بهشتی اصفهان گفت: ما با مدیر مربوطه، جلساتی برگزار کردیم و به توافق رسیدیم تا خط پایدار و باثبات برای این بخش راه‌اندازی شود و مذاکراتی هم با سفیران کشور ایران و قطر برای راه‌اندازی این امکان برگزار شد تا خطی بادوام برای صادرات محصولات کشاورزی استان اصفهان شکل گیرد.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار