دهاقان‌ بیدار
19:58 - دوشنبه 30 خرداد 1401

فرماندار شهرستان دهاقان:

اختصاص 220 میلیارد تومان اعتبار در سفر رئیس جمهور به استان اصفهان به شهرستان دهاقان

فرماندار شهرستان دهاقان گفت: اعتبار 220 میلیارد تومان در سفر محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور  به صورت نقدی به شهرستان دهاقان اختصاص داده شده و این مهم می توان بسیاری از مشکلات را در شهرستان تسهیل نماید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار؛ عصر امروز فرماندار شهرستان دهاقان در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان دهاقان با اشاره به سفر یک روزه محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور گفت: اینکه یک اقدام اجرایی و یک سفری برگزار شود یک نکته است و امیدآفرینی و نتایج این سفر که به سمع و نظر مردم رسانده شود نکته دیگر است که از خود موضوع سفر مهم تر است.

علی جمشیدیان با اشاره به اتفاق مهمی که در شهرستان دهاقان افتاد بیان کرد: از دو ماه و نیم قبل مکاتباتی را با دستگاه ها و ادارات در شهرستان شروع کرده و سعی ما بر این بود که مسائل و اولویت های آن اداره خاص را که جزء مشکلات اصلی مردم هست را استحصال کنیم و بهمین منظور چندین جلسه گذاشته شد تا بهره برداری بهتری از سفر داشته باشیم.

وی اظهار کرد: آن بخش از موضوعاتی که می شد در مصوبات سفر رئیس جمهور به استان اصفهان مد نظر قرار بگیرد مسائل و پروژه‌هایی بود که بیش از ۵۰ درصد پیشرفت داشته‌اند، بهمین منظور این پروژه ها مشخص و برای تخصیص اعتبار و تکمیل آن پروژه، به استان اعلام شد.

فرماندار دهاقان با اشاره به اینکه مسائلی از جمله بهداشت و درمان موضوعات خاصی بود که باید مورد توجه قرار می گرفت افزود: بیمارستان یکی از موارد خاص هست که به لحاظ فیزیکی و تجهیزاتی هیچ گونه مشکلی ندارد ولی متخصص اصلی در شهرستان نیست و با توجه به مراجعات مردمی و  پاسخگویی که دولت باید داشته باشد نیاز هست که این متخصصین تأمین شود.

جمشیدیان با بیان اینکه اعتبار خوبی به شهرستان اختصاص یافته است اظهار کرد: ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام که دارای پیشرفت 50 درصدی بودند و مسائلی که باید رفع می شد، تخصیص پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ گونه مرکز هنری وجود ندارد خاطرنشان کرد: درخواستی که از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بصورت مستقیم داشتیم این بود که یک مجتمع فرهنگی در شهرستان ایجاد شود.

فرماندار دهاقان با بیان این‌که اعتبارات اعلام شده قبل از شروع سفر ابلاغ شده اند گفت: اعتبار 220 میلیارد تومان در سفر محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور  به صورت نقدی به شهرستان دهاقان اختصاص داده شده و این مهم می توان بسیاری از مشکلات را در شهرستان تسهیل نماید.

گفتنی است با مقایسه اعتبارات قبلی که 12 میلیارد تومان بوده است اکنون توانستیم 220 میلیارد تومان را به این شهرستان اختصاص دهیم که این نوع تخصیص اعتبار مربوط به پروژه های نیمه تمام و به وسعت شهر، تعداد روستا و جمعیت بوده است.

این شهرستان شامل دو شهر گلشن و دهاقان و یک بخش مرکزی با 12 روستا و 35 هزار نفر جمعیت می باشد.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار