دهاقان‌ بیدار
19:43 - پنجشنبه 26 خرداد 1401

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد:

مهم‌ترین قدرت، نقش‌آفرینی و عزت مردم دهاقان منابع انسانی و فرهیخته این منطقه است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شهرستان دهاقان در حوزه فرهنگ و هنر از جایگاه ویژه ای برخوردار است و مهم‌ترین قدرت، نقش‌آفرینی و عزت مردم دهاقان منابع انسانی و فرهیخته این منطقه است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری  دهاقان بیدار؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز پنجشنبه 26 خردادماه در سفر به شهرستان دهاقان،به عنوان نماینده تام الاختیار رئیس جمهور از نزدیک در جریان مشکلات شهرستان های دو شهرستان شهرضا و دهاقان در حوزه های مختلف فرهنگی و صنعتی قرار گرفت.

محمدمهدی اسماعیلی در جمع مردم و مسئولان افزود: ما به ضعف‌ها، مشکلات و نارسایی‌ها واقف هستیم و اگر نقصی هم وجود داشت در جریان بازدیدهای فشرده و در گفت‌وگو با صاحبان صنایع، تولیدی‌ها، کشاورزان، دامداران، اصحاب فرهنگ و هنر از مسائل موجود آگاه شدیم.

وی تأکید کرد: شهرستان دهاقان در حوزه فرهنگ و هنر جایگاه ویژه‌ای دارد و حتماً اعتبارات ویژه‌ای در بحث تخصیص کاغذ دولتی مورد نیاز ارائه خواهد شد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد : حین سفر به شهرستان های شهرضا و دهاقان با مسائلی روبرو شدیم که آمدن نماینده دولت به دهاقان و شهرضا به حق بوده است و برخی مسائل از فردا پیگیری خواهد شد.

وی اضافه کرد: ادامه یافتن تخصیص ارز ترجیحی ممکن نبود، زیرا این مسئله تاکنون موجب فساد و ایجاد تبعیض شده بود و به همین دلایل دولت این تصمیم‌گیری دشوار را انجام داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مردم به آقای رئیس جمهور رأی دادند تا تصمیم‌های مهم و مناسب آینده کشور بگیرد، بنابراین ممکن است در کوتاه‌مدت، یک تصمیم ضعف‌ها یا ابهاماتی داشته باشد، اما اگر چنین تصمیماتی گرفته نمی شد، مسائل و مشکلات به این راحتی حل نمی شد و بهبود نمی‌یافت.

اسماعیلی با اشاره به اینکه دولت آمده است که مسائل و مشکلات مردم را مرتفع سازد، افزود: اگر مسائل حل شدنی نبود، شخصیتی مانند رئیس‌جمهور و وزرای کنونی به حضور در این عرصه مصمم نبودند. رئیس‌جمهور رئیس قوه قضائیه بود و با دفتر ریاست‌جمهوری فاصله بسیاری نداشت، اما برطرف کردن مسائل و مشکلات را جزو تکالیف الهی خود می‌دانست زیرا جایگاه برایشان مهم نبود و این مهم جز عشق به مردم و تکلیف الهی چیز دیگری نبود.

وی خاطرنشان کرد: این مسائل مشخص می‌کند که رئیس‌جمهور برای حل مسائل و مشکلات به میدان آمده است؛ به طور مثال رئیس بانک مرکزی در جلسه دولت میزان پیشرفت و رشد اقتصادی کشور را در سه ماهه چهارم سال گذشته ۵.۷ درصد بیان کرد، در حالی که در دوره مشابه سال گذشته، منفی بود، میزان درآمدهای نفتی هم همینطور.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: مشکلات مرتبط با حمایت خبرنگارها که برخی از افراد چندین سال در این زمینه کار می کنند و هیچ گونه بیمه ای تاکنون نداشتند، این موارد که در اختیار ما هست در اسرع وقت انجام می دهیم. برخی از مسائلی که ایثارگران و خانواده شهدا بیان کردند نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت زیرا این عزیزان جانشان و سرمایه شان برای حفظ اقتدار ایران عزیز هزینه کردند.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار