دهاقان‌ بیدار
17:12 - دوشنبه 02 خرداد 1401

معاون دانشجویی فرهنگی واحد دهاقان؛

آزادی خرمشهر، تجلی به تمام معنای عشق است

معاون دانشجویی فرهنگی واحد دهاقان گفت: آزادی خرمشهر را می‌توان تجلی به تمام معنای عشق نامید که در عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس و به دستان توانای جوانان با غیرت این مرز و بوم صورت گرفت.

 

جواد استادمحمدی در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار در خصوص سالگرد فتح خرمشهر اظهار کرد: به روزهای آغازین خرداد که می‌رسیم، یاد و خاطره خبر شگفت انگیز آزادی خرمشهر در ذهن همه ایرانیان تداعی می‌شود، آزادی خرمشهر را می‌توان تجلی به تمام معنای عشق نامید که در عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس و به دستان توانای جوانان با غیرت این مرز و بوم صورت گرفت.

وی با اشاره به کارکردهای منطقه‌ای و جهانی فتح خرمشهر افزود: سوم خرداد، بدون تردید علاوه بر حماسه ملی، حماسه‌ای منطقه‌ای و جهانی است که با افتخار به جهانیان اعلام کرد که غیرت و وطن‌پرستی ایرانی،اجازه اشغال حتی یک وجب از خاک خود را نخواهد داد و ایرانیان به هر قیمتی که باشد از کیان کشور خود دفاع خواهند کرد.

رئیس بسیج اساتید واحد دهاقان بیان کرد: خبر آزادی خرمشهر آن‌چنان مسرت‌بخش بود که پیر و جوان و زن و مرد را در کشورمان ذوق‌زده کرد و اشک شوق را در چشمان ما جاری ساخت. با آزادی خرمشهر عزیز، مهمترین و استراتژیک‌ترین منطقه از اشغال دشمن بعثی آزاد شد و تمامیت ارضی کشور را برای ما به ارمغان آورد، به جرأت می‌توان گفت فتح خرمشهر شکست متجاوزان و برتری نظامی ایران محسوب می‌شود.

معاون دانشجویی و فرهنگی واحد دهاقان ادامه داد: در عملیات بیت المقدس که با رمز یا علی بن ابیطالب(ع) و به منظور آزادسازی خرمشهر، پادگان حمید هویزه، جفیر و حسینیه در جنوب غربی اهواز و شمال خرمشهر صورت گرفت، صدها تانک و نفربر، هواپیما، هلیکوپتر، خودرو، توپ‌های سبک و سنگین و هزاران قبضه سلاح‌های سبک منهدم شدند و بالغ بر بیش از ۲۰ تیپ زرهی و پیاده عراق در این عملیات از بین رفتند.

استادمحمدی در پایان با اشاره به اهمیت زنده‌نگهداشتن خاطرات دفاع مقدس و فتح خرمشهر تصریح کرد: راز ماندگاری حماسه بزرگ خرمشهر، ایثار، فداکاری، شجاعت، شهامت، شهادت، رنج و مظلومیت رزمندگان کشورمان و رشادت‌های آنان است که یاد و خاطره این فتح بزرگ را بر تارک تاریخ نشانده است. زنده نگهداشتن یاد و خاطره حماسه فتح خرمشهر و نیز یاد و خاطره دلاورمردی‌های رزمندگان باعث ترویج فرهنگ مقاومت، ایثار، جهاد، خودباوری دینی و خودباوری ملی است که روحیه ایثار و شهادت را در جامعه اسلامی ما نهادینه می‌کند چرا که امروز بیشتر از هر زمانی در جنگ ترکیبی با نظام استکباری، نیاز به تبیین این مباحث در قالب جهاد تبیین داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار