دهاقان‌ بیدار
15:50 - یکشنبه 25 اردیبهشت 1401

با حضور مسؤولین استانی و شهرستانی؛

آیین تکریم و معارفه رئیس اداره منابع طبیعی دهاقان برگزار شد

آيين تکریم و معارفه رئیس جدید اداره منابع طبیعی شهرستان دهاقان با حضور مسؤولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش دهاقان بیدار؛ محمد علي كاظمي ، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ظهر امروز در آيين توديع و معارفه  رئیس جدید اداره منابع طبیعی شهرستان دهاقان اظهار داشت : حفاظت منابع طبیعی خوشبخانه با همکاری بسیار خوبی انجام می‌شود و مردم عزیز در این عرصه همیشه پیش‌قدم بوده‌اند.

وی ادامه داد : منابع طبیعی ، منابعی است که خدادادی و بدون دخالت انسان ایجاد شده و همگی در برابر حفاظت و جلوگیری از خسارت به این منابع جدی باشیم.

کاظمی با بیان این‌که در خصوص حفظ منابع طبیعی بر اساس دو محور عمل می‌کنیم گفت : محور اول حفاظت فیزیکی است که توسط یگان حفاظت و مردم انجام می‌شود و محور دوم رفع تداخلات پلاکی است که خوشبخانه در این شهرستان این امر انجام شده است و درخواست داریم که اگر موردی از تداخلات پلاکی وجود دارد کارگروه مربوطه تشکیل و نسبت به رفع آن اقدام شود .

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با اشاره این‌که باید استفاده چند قطبی از مراتع شود گفت : با همکاری شرکت‌های دانش بنیان گیاهان دارویی موجود در مراتع را فراوری خواهیم کرد تا از خام فروشی آن جلوگیری شود.

 

وی در همین راستا افزود : چند قطبی شدن مراتع سبب جلوگیری از فشار بیش از حد دام به گونه‌های گیاهی می‌شود و افرادی که پروانه دارند می‌توانند در عرصه گیاهان دارویی نیز کار کنند.

 

کاظمی با بیان این‌كه اجراي طرح‌های آبخیزداری بسیار حائز اهمیت است گفت : احیای زاینده رود توسط رودخانه شور دهاقان بیان‌گر این بود که اجرای طرح آبخیزداری در سرچشمه‌های این رودخانه موفق بوده است و نه تنها باعث جلوگیری از ورود آب به پایین دست نمي‌شود بلکه سبب کنترل سیلاب و جلوگیری از خسارات در بارندگی‌ها می‌شود.

علی جمشیدیان فرماندار شهرستان دهاقان نیز در این آیین  با اشاره به نظام جدید پرداخت یارانه‌ها و اصلاح شيوه پرداخت يارانه در دولت جديد گفت : اصلاح نظام پرداخت يارانه‌ها ، وظیفه دولت قبل بوده است که به هر دلیلی انجام نشده بود .

وی ادامه داد : بودجه مربوط به ارز 4200 در 6 ماهه اول سال گذشته به اتمام رسیده بوده و دولت جدید 14 هزار میلیارد تومان برای ما به التفاوت ارز مرجع و ارز نیمایی هزینه داده است .

جمشیدیان بیان کرد : ارز ترجیحی ابتدا به تمامی کالاها تخصص داده می‌شد که پس پیگیری و ورود دستگاه‌هاي نظارتي به اين موضوع محدوديتي ايجاد كه اين ارز به بعضي از كالاهاي اساسي تخصيص پيدا كند.

فرماندار شهرستان دهاقان گفت : دولت سيزدهم براي درمان اقتصاد همت جدي دارد و در اين موضوع حاضر است از آبروي خود نيز بگذرد.

وي با بيان اين‌كه افراد بسياري از اين ارزها منتفع مي‌شدند گفت : اين افراد امروزه سعي دارند تا با هماهنگي با رسانههای بیگانه این اصلاح نظام پرداخت یارانه را زیر سوال ببرند و اعتراض کنند .

جمشیدیان بیان کرد: در دولت جدید توجه ویژه به محرومین در دستور کار قرار دارد و تلاش می‌شود تا محرومین از حمایت‌های لازم بهره‌مند شوند ، مردم این کشور صاحبان اصلی این نظام و انقلاب هستند.

 

فرماندار شهرستان دهاقان خطاب به مدیران شهرستان گفت : وظیفه هر كدام از شما اين است كه هر چه توان دارید برای خدمت به مردم و صداقت با‌ آن‌ها تلاش کنید و قطعا اگر با مردم صداقت داشته باشیم مردم نیز با ما همراه خواهند شد و کمک‌مان خواهند کرد.

 

وی با بیان این‌که ذخایر گندم هنگام تحویل دولت برای یک ماه باقی مانده بود گفت : هم اکنون مفتخریم این را اعلام کنیم که هیچ مشکلی در تأمین کالاهای اساسی وجود ندارد و همچنین بدون استقراض از بانک مرکزی و چاپ پول بی پشتوانه حقوق کارکنان پرداخت و بدهی‌ها نیز در حال تسویه است.

جمشیدیان بیان کرد : مسؤولیت قبول کردن بسیار سخت است و افرادی که زیر بار مسؤولیت می‌روند مورد سوال قرار می‌گیرند پس باید هدف آن‌ها خدمت صادقانه به مردم باشد

فرماندار شهرستان دهاقان ضمن تقدیر از  رئیس سابق اداره منابع طبیعی گفت :  رئیس جدید اداره منابع طبیعی از زمان ابلاغ حخکم مسؤولیت باید در راستای تکلیف خود جدی وارد میدان عمل شوند.

وی همچنین تصریح کرد : در تصمیم‌گیری‌ها باید با مردم تعامل و همفکری شود و علاوه بر قانون باید منافع مردم نیز در نظر گرفته شود.

در این آیین  از زحمات محمد جواد آقاسی رئیس سابق اداره منابع طبیعی تجلیل و محمد حسین سید علی‌پور از سوی مدیر کل منابع طبیعی استان اصفهان به عنوان سرپرست این اداره در دهاقان منصوب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار