دهاقان‌ بیدار
17:11 - پنجشنبه 04 آذر 1400

جانشین ناحیه مقاومت بسیج دهاقان:

فعالیت‌های بسیج سازندگی محصول تفکر بسیجی است

جانشین ناحیه مقاومت بسیج دهاقان با بیان این‌که فعالیت‌های بسیج سازندگی محصول تفکر بسیجی است گفت: طبق فرمایش رهبری اگر تفکر بسیجی در یک جامعه اسلامی شکل بگیرد ، جامعه از محرومیت فاصله می‌گیرد.

به گزارش دهاقان بیدار؛   سرگرد پاسدار عماد بهرامی، جانشین ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دهاقان در حاشیه  آیین بهره‌برداری از طرح‌های اشتغال زایی و محرومیت زدایی  بسیج در شهرستان دهاقان با تبریک سالروز تأسیس  نهاد مقدس بسیج اظهار داشت: بسیج در این  ۴۲ سال دستاوردهای زیادی داشته است،  چندی پس از تشکیل سازمان بسیج   کشورما درگیر جنگ تحمیلی شد و  اعضایی که عضو نهاد بسیج بودند در دفاع مقدس که اولین  آزمون بسیج بود شرکت  کردند و سربلند  بیرون آمدند.

وی ادامه داد :  این حرکت بسیج باعث شد تا یک الگوی موفق را به  کشورهای  منطقه صادر کنیم.

بهرامی بیان کرد :  پس از پایان جنگ ، ما با یک کشور جنگ زده مواجه بودیم و این باعث شد تا وارد عرصه سازندگی بشویم، در سال ۷۹ با توجه به نیازی که در کشور به وجود آمد به دستور رهبری ، بسیج سازندگی  شکل گرفت.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دهاقان در همین راستا با اشاره به تشکیل گروه‌های جهادی در کشور گفت :   در کشور  بیش از ۴۲ هزار گروه جهادی مشغول فعالیت های سازندگی و محرومیت زدایی هستند.

وی با اشاره به بهره‌برداری از پروژه‌های  محرومیت‌زدایی در هفته  بسیج گفت : در استان اصفهان امروز ۵۵۸ پروژه به بهره‌برداری رسید، ۱۱۹ پروژه مربوط به  محرومیت زدایی، ۳۹ پروژه اشتغال و ۴۰۰ پروژه پنل خورشیدی  بود.

بهرامی با اشاره به ورود بسیج سازندگی به عرصه محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال بیان کرد :  ۲۶ هزار صندوق  قرض ‌الحسنه  در سطح محلات و خانواده‌ها با هدف ایجاد اشتغال  و دست‌گیری از محرومان  راه‌اندازی شده است.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دهاقان با اشاره به  طرح‌های محرومیت‌زدایی بسیج در شهرستان دهاقان بیان کرد:  بهره‌برداری از پروژه  پنل خورشیدی، کارگاه خیاطی  با ظرفیت اشتغال برای ۲۵  نفر و منزل یکی از محرومان در روستای دزج که توسط گروه‌های جهادی  ساخته شده بود ، امروز با حضور مسؤولین انجام شد.

وی با اشاره به ظرفیت خوب بسیج سازندگی شهرستان گفت : تا پایان سال  نمایشگاه دستاوردهای بسیجیان را برپا خواهیم کرد تا تولیدات خود را در معرض  دید عموم قرار دهند، برپایی میز خدمت ، پنل‌های خورشیدی  و بهره‌برداری از یک منزل محرومین دیگر نیز تا دهه مبارک فجر در دستور کار است.

بهرامی با بیان این‌که  فعالیت‌های بسیج سازندگی محصول تفکر بسیجی است، اگر تفکر بسیجی در یک جامعه اسلامی شکل بگیرد ، جامعه از محرومیت فاصله می‌گیرد، حاصل تفکر بسیجی ، جهادی عمل کردن است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار