دهاقان‌ بیدار
10:14 - پنجشنبه 18 شهریور 1400

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دهاقان:

راه اندازی دومین مرکز واکسیناسیون کرونا در دهاقان توسط سپاه و دانشگاه آزاد اسلامی

دومین مرکز واکسیناسیون کرونا در شهرستان دهاقان  با همکاری بسیج دانشجویی  ناحیه مقاومت بسیج شهرستان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش دهاقان بیدار ، دومین مرکز واکسیناسیون کرونا در شهرستان دهاقان  با همکاری بسیج دانشجویی  ناحیه مقاومت بسیج شهرستان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان امروز به بهره‌برداری رسید.

سرهنگ پاسدار اکبر یعقوبی در حاشیه مراسم افتتاحیه این مرکز واکسیناسیون  در گفت‌وگو با دهاقان بيدار با اشاره به  فاز پنجم  طرح  سپهبد شهید حاج قاسمم سلیمانی  اظهار داشت : فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم برای سرعت بخشیدن به روند واکسیناسیون گروهای هدف ضروری است و راه‌اندازی این مراکز به تکمیل این روند کمک می‌کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دهاقان   بیان کرد : با همکاری  که دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان  در تأمین مکان داشتند  دومین مرکز واکسیناسیون کرونا در شهرستان دهاقان در راستای طرح شهید سلیمانی امروز آغاز به کار کرد.

 

وی  با بیان این‌که  تسریع در روند واکسیناسیون  می‌تواند به کاهش مرگ‌ و میر و تعداد مبتلایان کمک کند افزود :  راه اندازی این مرکز  روند  واکسیناسیون را در این شهرستان  سرعت می‌بخشد.

یعقوبی  با اشاره به   نیروی انسانی فعال در این مرکز  گفت : ۲۰ نفر  نیرو اعم از کادر پزشکی، پرستاری و انتظامات  در این مرکز مشغول به کار هستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دهاقان گفت :  مجموعه سپاه و بسیج  تا ریشه‌کن شدن کامل این ویروس منحوس پای کار هستند و  آمادگی داریم در هر موضوعی که نیاز به همکاری باشد خدمت‌رسانی کنیم.

واکسیناسیون دانشجویان جنوب اصفهان در دانشگاه آزاد دهاقان

سید حسن حجازی ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان نیز در  گفت‌وگو با دهاقان بيدار بیان کرد : پس از رایزنی های انجام شده و مهیا کردن زیرساخت های لازم برای راه اندازی مرکز تجمیعی واکسیناسیون دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان و با توجه به این‌که این واحد دانشگاهی از ظرفیت رشته پرستاری برخوردار است، این مرکز  در سالن ورزشی وحدت  این واحد دانشگاهی آغاز به کار کرد.

وی ادامه داد :  پس از ابلاغ آیین‌نامه تزریق واکسیناسیون دانشجویان ، این مرکز آمادگی دارد دانشجویان جنوب استان اصفهان را واکسینه کند.

حجازی  با تأکید بر لزوم تسریع در واکسیناسیون  کرونا افزود : آمادگی داریم واکسیناسیون  عموم مردم شهرستان دهاقان را در این مرکز انجام دهیم،

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان با بیان این‌که فعلا  مرکز واکسیناسیون به صورت تک شیفته در حال فعالیت است و  ادامه داد : در صورت استقبال از واکسیناسیون  در این مرکز آمادگی داریم شیفت‌های این مرکز را افزایش دهیم ، صفر تا ۱۰۰ واکسیناسیون توسط دانشجویان رشته پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان انجام می‌شود، در این مرکز ضمن فراهم نمودن استانداردهای لازم برای تزریق شامل سالن انتظار، غرفه های بهداشتی و سالن ریکاوری، با ایجاد ۳ خط واکسیناسیون، از ساعت ۸ صبح الی ۱۳،  امکان تزریق بیش از ۳۰۰ دوز واکسن فراهم شده است، با گشایش این مرکز و فراهم بودن دوز کافی واکسن، امیدواریم بتوانیم سطح پوشش واکسیناسیون شهرستان را به بیش از ۷۰ درصد برسانیم.

به گزارش دهاقان بیدار ، در راستای فاز پنجم طرح شهید سلیمانی دومین مرکز واکسیناسیون کرونا با حضور مسؤولین  ارشد شهرستان و بسیجیان در سالن وحدت دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان شروع به کار کرد

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار