دهاقان‌ بیدار
18:07 - چهارشنبه 16 تیر 1400

در آموزش و پرورش دهاقان برگزار شد:

مراسم تجلیل از فرهنگیان اهل قلم شهرستان دهاقان

مراسم تجلیل از فرهنگیان اهل قلم شهرستان دهاقان در سالن اجتماعات هنرستان حضرت فاطمه (س) برگزار شد.

به گزارش دهاقان بیدار؛ مراسم تجلیل از فرهنگیان اهل قلم شهرستان دهاقان با حضور فرماندار، مدیر و معاونین آموزش و پرورش شهرستان، بخشدار بخش مرکزی، شهرداران شهرهای دهاقان و گلشن و سایر مسئولین شهرستان دهاقان در سالن اجتماعات هنرستان حضرت فاطمه (س) برگزار شد.

رجب فرهمندیان، مدیر آموزش و پرورش شهرستان دهاقان با اشاره به اهمیت نقش کتابت دانش در توسعه بشری گفت: دوران تاریخ بشر از زمانی شروع می شود که خط اختراع شد و انسان توانست ماجرای زندگی خود را بر صفحات  نقش کند و به عبارتی می توان گفت دورانی که انسان قلم به دست گرفت دوران تاریخ شروع شد؛ پس اگر می پذیریم که قلم وسیله تکامل علوم است، قلم و اهل قلم وسیله بیداری افکار و منشاء هدایت و آگاهی بشر هستند.

فرهمندیان با اشاره به هدف برگزاری این برنامه افزود: باید به قلم و اهل قلم بیش از آنچه که هست باید بها بدهیم و تکریم و تجلیل و قدردانی داشته باشیم؛ مخصوصاً اینکه اهل قلم ، خود معلم هم باشند. چرا که معلمان علاوه بر ویژگیهای سایر نویسندگان و محققان، خودشان پژوهشگرپرور و محقق پرور هم هستند و یا باید باشند و کسی می تواند محقق و پژوهشگر خوب پرورش دهد که خودش اهل قلم و تحقیق باشد.

وی در ادامه افزود: امروز برای اولین بار در شهرستان، آیین تجلیل از معلمان اهل قلم را در جهت توجه بیشتر به فرهنگ تالیف و کتابت و تقدیر از فرهنگیان اهل قلم برگزار نمودیم تا این اقدام راهی را برای تعمیق نگاه موثر به تالیفات فرهنگیان اهل قلم و تشویق آنان باز کند و در آینده امر پسندیده ی کتابت را در بین معلمان به شکل گسترده تری شاهد باشیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دهاقان در نهایت با یادآوری روز شهرداری ها و دهیاری ها، از شهرداران، دهیاران و اعضای شورای اسلامی شهر ها و روستاهای شهرستان دهاقان تقدیر نموده و تصریح کرد: زحمات بی شائبه ی شهرداران شهرهای دهاقان و گلشن، بخشدار بخش مرکزی، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در امور مختلف و ایجاد آرامش خاطر برای شهروندان و از همه مهمتر همکاری های موثر ایشان با مجموعه آموزش و پرورش از جمله دلایلی است که باید در این برنامه از زحمات و تلاش های ایشان تقدیر نمود و آیین قدردانی را به جای آورد.

در ادامه سجادی، فرماندار شهرستان دهاقان با تبریک روز قلم و همچنین تبریک روز شهرداری ها و دهیاری ها، به این دو موضوع پرداخته و تاکید کرد: نقش معلمان در اعتلای فرهنگی و علمی دانش آموزان غیر قابل چشم پوشی است و بخصوص معلمانی که علم و تجربه خود را به وسیله کتابت به ثبت می رسانند از موثر ترین انسان های این روزگار خواهند بود.

سجادی در ادامه افزود: در این روز از زحمات شبانه روزی شهرداران، دهیاران، اعضای شورای اسلامی و بخشدار بخش مرکزی شهرستان تقدیر می نماییم و برایشان آرزوی تندرستی، عزت و توفیق خدمت داریم.

در پایان برنامه از شهرداران دهاقان و گلشن، فرماندار شهرستان و بخشدار بخش مرکزی تقدیر شد و فرهنگیان اهل قلم شهرستان با اهدای لوح سپاس و هدایایی مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار