دهاقان‌ بیدار
18:00 - یکشنبه 23 خرداد 1400

امام جمعه دهاقان:

منتخب ریاست جمهوری حامی جبهه مقاومت باشد

امام جمعه دهاقان گفت: محور مقاومت پیروزی‌هایی را به دست آورده و فرد منتخب در این دوره ریاست جمهوری باید حامی جبهه مقاومت باشد.

اصغر رضوانی در گفت‌وگو با دهاقان بیدار، انتخابات را یک رخداد سرنوشت ساز و حیاتی دانست و اظهار داشت: شفافیت در رفتار داوطلبان موجب اعتماد مردم می‌شود و انتخابات را حقیقی‌تر می‌کند، در واقع کار مردم آسان‌تر می‌شود و در نهایت انتخاباتی بر مبنای واقعیت شکل می‌گیرد.

وی شفافیت را هم‌چون پلیسی ناظر بر عملکرد انسان دانست و افزود: اگر عملکرد داوطلبان تحت تأثیر شفافیت بیان شود همه مراحل دیگر نیز بر اساس قانون طی می‌شود و مردم نسبت به عملکرد داوطلبان امیدوار شده و پای صندوق‌های رأی حاضر می‌شوند.

امام جمعه شهرستان دهاقان با بیان اینکه شفافیت مانع رانت و سو استفاده‌های شخصی می‌شود، اذعان کرد: شفافیت حق مسلم و طبیعی مردم محسوب می‌شود، مردم باید بدانند نماینده‌های آنها چه رفتار و عملکردی دارند و تا چه حد در راستای اهداف و رفع مشکلات مردم گام بر می‌دارند.

وی ادامه داد: هم‌چنین شفافیت سبب می‌شود که مسئول یا داوطلب از مسئله‌های حاشیه‌ای به دور باشند و تحت تأثیر رانت، سوءاستفاده‌های شخصی، ساده لوحی‌ها و سرویس‌های امنیتی و اطلاعاتی خارجی قرار نگیرند.

 

رضوانی گفت: فقدان شفافیت منجر به ناامیدی می‌شود، اگر داوطلبی به دور از شفافیت باشد فرصت‌ها را از دست می‌دهد و مسیر را به اشتباه می‌رود اما اگر بر مبنای شفافیت گام بر دارد جلوی انحرافات گرفته می‌شود و از سو استفاده از سوی شخص منتخب و سایر افراد جلوگیری می‌شود.

وی در ارتباط با تفاوت این دوره از انتخابات با دوره‌های قبل اظهار داشت: انتخابات این دوره با دوره‌های گذشته تفاوت شایانی دارد، روند انتخابات در این دوره به سمت گفتگو محوری و گفتمان رفته و از حالت چهره محوری خارج شده بنابراین مردم باید بحث گفتمان‌ها را انتخاب کنند.

 

امام جمعه دهاقان اضافه کرد: هم‌چنین محور مقاومت پیروزی‌هایی را به دست آورده و فرد منتخب در این دوره ریاست جمهوری باید حامی جبهه مقاومت باشد.

وی عنوان کرد: مسئولان و عوامل اجرایی هم در این برهه حساس وظایفی از جمله نظارت را بر عهده دارند و باید هوشمندانه همه مراحل قانونی را اجرا کنند تا انتخابات بدون تخلف و نارضایتی برگزار شود چراکه اگر در امر برگزاری انتخابات مسئولان سهل انگاری کنند قطعاً تخلفاتی مشاهده می‌شود بنابراین وظیفه همه مسئولان در اجرا و برگزاری این امر مهم و حساس، رعایت بی‌طرفی و طرفداری از قانون است.

رضوانی تاکید کرد: البته نظارت کامل و قانون‌مدار بر انتخابات و نحوه تبلیغات کاندیداها سبب می‌شود که رقابت برای همه عادلانه باشد و از تخلف از قانون نیز جلوگیری می‌شود، هم‌چنین از تخلفات مربوط به مسائل مربوط به قومیت گرایی هم پیشگیری می‌شود.

امام جمعه شهرستان دهاقان در پاسخ به این سوال که نقش و تأثیر فضای مجازی بر انتخابات چیست، افزود: فضای مجازی نقاط و تأثیرات مثبت و منفی دارد، از طرفی چون آزادی همه افراد در فضای مجازی بیشتر است دروغ‌ها و تاثیرگذاری‌های دشمن هم در این فضا زیاد بوده و از طرف دیگر مسئولان باید بیشتر مراقب خود باشند زیرا می‌دانند هر گونه تخلفی از سوی آنها در لحظه در سراسر دنیا منتشر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار