دهاقان‌ بیدار
08:00 - چهارشنبه 05 خرداد 1400

فرماندار دهاقان:

نمایشگاه دایمی صنایع دستی در دهاقان احداث می شود

فرماندار شهرستان دهاقان گفت: ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع دستی در دهاقان در دستور کار قرار دارد که در اشتغالزایی شهرستان از طریق فروش مجازی تاثیر خوبی خواهد داشت.

به گزارش دهاقان بیدار؛ سید علی سجادی  در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان دهاقان اظهار داشت: یکی از بهترین راهکارهای کاهش آسیب‌های اجتماعی و توسعه فرهنگی و اقتصادی جامعه ایجاد اشتغال پایدار است که سبب کاهش بسیاری از هزینه‌ها می‌شود.

وی با بیان اینکه اشتغالی که در بلند مدت جواب‌گو نباشد مطلوب نیست، افزود: منابع شهرستان باید شناخته شوند تا تک بعدی و تنها در یک زمینه اقتصادی حرکت نکنیم.

فرماندار دهاقان احداث گلخانه‌ها را اولویت اشتغال‌زایی شهرستان دانست و تصریح کرد: اگر با ایجاد گلخانه‌ها منابع آبی را تحت فشار قرار دهیم کاری کم بازده انجام داده‌ایم و بر این اساس گلخانه‌های جدید باید با تأمین آب پایدار احداث شود.

وی با اشاره به اینکه در سند آمایش سرزمینی بحث کشاورزی و گردشگری برای شهرستان مشخص شده است، گفت: دهاقان در بخش معدن، صنایع فلزی و فرآورده‌های نسوز مستعد است و بر این اساس از هر گونه طرح با رعایت موضوع حفاظت از محیط زیست استقبال می‌کنیم.

سجادی اظهار داشت: ایجاد نمایشگاه دائمی برای به نمایش گذاشتن صنایع دستی در دستور کار قرار دارد که فروش اینترنتی مجازی محصولات را هم در بر دارد.

وی با بیان اینکه تعداد جواز تأسیس واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی سه درصد رشد داشته است، گفت: در دهاقان و جمبزه زمین مناسب برای این منظور نداریم که در شهرک جمبزه تا یک ماه دیگر و در دهاقان تا هفته آینده زمین واگذاری می‌شود.

افزایش نرخ سود بانکی مشکل گلخانه‌داران

مدیر جهاد کشاورزی دهاقان در ادامه این جلسه اظهار داشت: این شهرستان قطب گلخانه‌های استان اصفهان بوده اما مشکل متقاضیان جدید افزایش نرخ سود بانکی است و قیمت مواد و تجهیزات نیز روز به روز در حال افزایش است.

احمد تیموری با بیان اینکه افراد زیادی متقاضی احداث گلخانه هستند، افزود: تا کنون بیش از ۲۰۰ متقاضی و ۱۲۱ میلیارد ریال مصوب داشته‌ایم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان گفت: در بخش مشاغل خانگی نیز هفت مورد مجوز صادر کردیم؛ بسیاری از متقاضیان خواهان فعالیت پس از دریافت وام هستند اما ما تنها به افرادی که کار را آغاز کرده‌اند وام پرداخت می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار