دهاقان‌ بیدار
21:24 - دوشنبه 17 اردیبهشت 1397

مسئول بسیج سازندگی شهرستان دهاقان:

اعطای یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات به متقاضیان دهاقانی

مسئول بسیج سازندگی شهرستان دهاقان گفت: اعطای بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در قالب طرح های مشاغل خانگی و صنایع تبدیلی به متقاضیان پرداخت شد و بیش از ۱۵ طرح اقتصادی نیز ایجاد شد.

به گزارش دهاقان بیدار ؛ مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دهاقان در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار افزود: سازمان بسیج سازندگی در سال 1379 با تدبیر مقام معظم رهبری برای شکوفایی استعدادهای ذخیره شده در جوانان تشکیل شد؛ سازمانی که امروز در عرصه‌های متفاوتی گام برمی دارد و رزمندگان جنگ نرم این جبهه تا آنجا که در توان دارند در تلاشند تا بیانات مقام معظم رهبری بمنظور محرومیت‌زدایی، عدالت محوری و اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا کند.

محمدعلی صیادی با بیان اینکه در آستانه سالگرد تأسیس بسیج سازندگی قرار داریم و سازمان برنامه‌های متنوعی برای این منظور در نظر گرفته است، خاطرنشان کرد:  برنامه های بسیج سازندگی در چندین قسمت مختلف درحال اجراست که می توان به مواردی همچون محرومیت زدایی و اشتغال زایی و همچنین برگزاری همایش آموزشی، توجیهی  ویژه سرگروههای جهادی که از 22 اردیبهشت ماه به صورت استانی برگزار شده است، اشاره کرد.

وی تصریح کرد: در همایش‌هایی که به صورت کارگاههای آموزشی، توجیهی برای ارتقاء و به روز رسانی اطلاعات متولیان و برگزارکنندگان اردوهای جهادی و با اولویت بررسی روش‌های تحقق اقتصاد مقاومتی برگزار می شود، مربیان و اساتید به تجزیه و تحلیل روش‌های اجرایی در عرصه‌های مختلف مورد نظر در اردوهای جهادی به ویژه اقتصاد مقاومتی می پردازند.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان دهاقان افزود: امضای توافقنامه همکاری با دستگاههای اجرایی، تبیین عملکرد بسیج سازندگی در رسانه ها از دیگر برنامه‌های سازمان است که جا دارد  از همکاری صمیمانه جهادکشاورزی و فنی و حرفه ای شهرستان تشکر کنم که همکاری لازم را بمنظور آموزش بیش از 380 مورد از بسیجیان شهرستان را در این زمینه بر عهده داشتند.

صیادی اذعان کرد: برپایی نمایشگاه محلی اقتصاد مقاومتی درسطح روستاهای منطقه از جمله روستای پوده، تکمیل مسجد روستاهای محمودآباد و کره، ساخت خانه محروم در همگین ، تجهیز غسالخانه علی آباد جمبزه و ساخت سرویس های بهداشتی مسجد روستای دزج با کمک خیران و به همت گروه های جهادی در سال گذشته اجرا شد و در سال جاری نیز چندین طرح در دستور کار قراردارد.

وی افزود: تابستان سال گذشته شش مدرسه بهسازی و رنگ آمیزی شده و همچنین در چند مدرسه از جمله مدرسه سماء، نرجس قمیشلو، ایثار پوده، امام خمینی، کوثر و فاطمه الزهرا(س) نیز زیباسازی صورت گرفته است.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان دهاقان به راه‌اندازی حدود 20 پروژه کوچک، متوسط، زودبازده و عام‌المنفعه با هدف محرومیت‌زدایی و عمرانی شامل خانه محروم و طرح اکرام مستمندان نیز اشاره کرد.

صیادی با اشاره به پرداخت تسهیلات در زمینه مشاغل خانگی و صنایع تبدیلی گفت: اعطای بیش از یک میلیارد و 400 میلیون ریال در قالب طرح های مشاغل خانگی و صنایع تبدیلی به متقاضیان پرداخت شد و بیش از 15 طرح اقتصادی نیز ایجاد شد.

وی به برنامه های دیگری از جمله برگزاری کلاس های مشاوره کشاورزی و دامداری با همکاری جهاد کشاورزی، همایش حمایت از کالای ایرانی با حضور بسیجیان حوزه های مقاومتی و فعالان اقتصادی،برگزاری تریبون آزاد با موضوع اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد اسلامی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: هر چند برنامه های اجرایی سهمی کمی از توان و ظرفیت شهرستان بوده، نیاز است تلاش گسترده تری درخصوص خدمت رسانی،  محرومیت زدایی و ایجاد روحیه جهادی در بین مردم و مسئولان صورت پذیرد.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان دهاقان با اشاره به اینکه واگذاری امر سازندگی به بسیج و تشکیل بسیج سازندگی رسالتی بزرگ برای احیای فرهنگ جهادی در کشور است گفت: رسالت سازندگی جز با کار و ابتکار امکان‌‌پذیر نیست پس باید فعالیت خود را در این عرصه بیشتر کنیم و جایگاه‌های مستعد سازندگی را شناسایی و برای آن برنامه‌ریزی کنیم.

صیادی با بیان اینکه مسئله اساسی، بررسی اثرات گوناگون این طرح است که مسیر برنامه‌ریزی آینده را هموار خواهد ساخت، تصریح کرد:  اجرای چندین ساله طرح‌های بسیج سازندگی در سطح کشور ضروری است تا میزان تأثیرگذاری و اثر بخشی این مشارکت گسترده از ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و… مورد ارزیابی قرار گیرد.

انتهای پیام/ صاحب نیوز

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار